Sport

Mlađe kategorije NK Junak Sinj ostvarile odlične rezultate na turniru u Novalji

Mlađe kategorije NK Junak Sinj (godišta 2010.-2012.) sudjelovale su na turniru u Novalji gdje je Junak ostvario odlične rezultate i ono najbitnije – djeca su se povezala, bavila sportom i odlično zabavila. Od tri kategorije, dvije su osvojile medalje i time smo još jednom pokazali da Junak ima sjajnu budućnost u domaćim igračima. Uz osvojene medalje, u 2012. godištu smo imali i najboljeg igrača turnira – Mateja Marasa.

Napomenimo kako za tjedan dana put Novalje kreću i pioniri NK Junak Sinj koje vodi trener Marijo Križanac. Pred sam put, mlađe kategorije su pozdravili predsjednik Kluba Frano Boko i potpredsjednik Milan Buljan te im zaželili puno uspjeha i odličnu zabavu. Više slika i videa atmosfere možete pogledati na facebook stranici “Plavi Stroj”. Djeca su toliko srčano bodrila jedna druge, svaki gol su slavili kao vlastiti i možemo reći da je cilj putovanja ispunjen – mladi su se povezali, učvrstili prijateljstva i Junakovu obitelj učinili još jačom.

U nastavku donosimo rezultate po godištima:

2012. godište – trener Dino Ramljak (2. mjesto)

Finale: Junak – ZET 0:0 (penali 1:3)

Matej Maras proglašen najboljim igračem turnira.

2011. godište – trener Frano Matas

Junak – GOŠK KG 1:0

Junak – Zagorec 2:0

Junak – Sesvete 0:0

Junak – Jadran Poreč 0:4

U skupini osvojili 7 bodova i nisu se plasirali u završnicu zbog gol razlike. Riječ je o odličnom rezultatu jer se ova kategorija djece natjecala s godinu starijom konkurencijom.

2010. godište – trener Zlatko Runje (3. mjesto)

Junak – Sesvete 2:0

Junak – Hvar 1:0

Junak – Zelina 5:0

Junak – Koper 0:1

1/8F: Junak – Novalja 3:0

1/4F: Junak – Solin 4:2

1/2F: Junak – Sesvete 0:0 (penali 2:4)

Utakmica za treće mjesto: Junak – Sesvete(II) 2:0