Vijesti

78 najboljih učenika primilo nagrade župana – donosimo njihova imena

78 najuspješnijih učenika na državnim natjecanjima i njihovi mentori danas su primili nagrade župana Splitsko-dalmatinske županije Blaženka Bobana, koji je istaknuo kako su ove nagrade poticaj za daljnji napredak i rad. „I ovo je na neki način rezultat naših Centara izvrnosti i zbog toga smo posebno sretni. Čestitam učenicima, roditeljima i mentorima, a mi ćemo ih i dalje pratiti“, rekao je Boban i dodao kako su brojne županije u Hrvatskoj slijedile primjer Splitsko-dalmatinske županije, koja je prva uvela ovakvu vrstu nagrađivanja.

U ime nagrađenih učenika obratila se Petra Koceić Bilan, koja je posebno zahvalila Splitsko-dalmatinskoj županiji i županu na tome što gleda i sluša te prepoznaje darovite učenike kao važan dio zajednice. „Županija nam daje naših dugo očekivanih 5 minuta u medijskom moru i to joj služi na čast. Osobito u doba pandemije, kada smo mi mladi frustrirani jer nam se čini da smo zapostavljeni, a naši i potencijali i uspjesi zaboravljeni, Županija nam poručuje da smo ipak cijenjeni i to je lijepo znati“, rekla je nagrađena učenica.

Učenici koji su osvojili prvo mjesto dobili su 2 tisuće kuna, za drugo mjesto 1.500, a za treće 1.000 kuna. Svaki mentor dobio je po 1.500 kuna.

POJEDINAČNA NATJECANJA –

OŠ SPLIT

r.br

Predmet

Učenik

Škola

Osvojeno mjesto

1

Biologija NINA GRUBIŠIĆ OŠ Marjan

1

2

Povijest ROKO VUČETIĆ OŠ Mertojak

1

3

Talijanski jezik LARISSA MURACCHIOLLI OŠ Plokite

1

4

Njemački jezik LUCIJA REPUŠIĆ OŠ Split 3

2

5

Informatika MIA FILIPOVIĆ OŠ Visoka

2

6

Mladi tehničari LUCE TIČINOVIĆ OŠ Žnjan-Pazdigrad

2

7

Mladi tehničari LUKA BAKOTA OŠ Žnjan-Pazdigrad

2

8

Geografija DOMAGOJ BARIŠIN OŠ Pojišan

3

9

Talijanski jezik DOMAGOJ BARIŠIN OŠ Pojišan

3

10

Islamski vjeronauk ALDIN TOSUNI OŠ Spinut

3

11

Geografija MARIN MANDIĆ OŠ Srinjine

3

12

Debata HANA ERCEG OŠ Visoka

3

POJEDINAČNA NATJECANJA –

OŠ SDŽ

r.br

Predmet

Učenik

Škola

Osvojeno mjesto

1

Informatika TONČI CRLJEN OŠ Ostrog

1

2

Mladi tehničari MIA BARIŠIĆ OŠ Kralja Zvonimira

2

3

Biologija NINA VRDOLJAK OŠ don Lovre Katića

3

4

Mladi tehničari FRANE ANĐELIĆ OŠ Vjekoslava Paraća

3

EKIPNA NATJECANJA OŠ

r.br

Predmet

Učenik

Škola

Osvojeno mjesto

1

Biologija

Istraživački projekti

SUNČICA ŠKORIĆ;

ZARA SLADOJEVIĆ

OŠ Josip Pupačić

Omiš

2

2

Biologija

Istraživački projekti

ENA STANIĆ;

NADALINA JERČIĆ

OŠ Josip Pupačić

Omiš

3

POJEDINAČNA NATJECANJA

r.br

Predmet

Učenik

Škola

Osvojeno mjesto

1

Matematika ANDRIJA PETRUŠIĆ Elektrotehnička škola

1

2

Španjolski jezik ANA GUČEK I. gimnazija

1

3

Biologija MARIO VRDOLJAK III. Gimnazija

1

4

Biologija ĐURĐICA KOVAČIĆ III. Gimnazija

1

5

Geografija MARIO RUBIĆ III. Gimnazija

1

6

Hrvatski jezik PETRA KOCEIĆ BILAN III. Gimnazija

1

7

Latinski jezik PETRA KOCEIĆ-BILAN III. Gimnazija

1

8

Francuski jezik NIKA KILIĆ IV. gimnazija „Marko Marulić“

1

9

Debata JAGODA SABLJIĆ V. gimnazija „Vladimir Nazor“

1

10

Kemija LUKA KOŽUL V. gimnazija „Vladimir Nazor“

1

11

Francuski jezik KARLA KOLOVRAT Gimnazija dr. Mate Ujevića u Imotskom

2

12

LIK MARINO PAVAZZA I. gimnazija

2

13

Biologija NIKOLA JURIĆ III. Gimnazija

2

14

Fizika BORNA PERKOVIĆ III. Gimnazija

2

15

Hrvatski jezik MARIJA FRANIĆ III. Gimnazija

2

16

Kemija SLAVEN ALFIREVIĆ III. Gimnazija

2

17

Hrvatski jezik DANIEL ČULIN IV. gimnazija „Marko Marulić“

2

18

Njemački jezik MARIJA BRANKA EDER SŠ fra A.K. Miošića

Makarska

2

19

Talijanski jezik BRUNA PIJUK Turističko-ugostiteljska škola

2

20

Latinski jezik MISLAV BENZON Zdravstvena škola

2

21

Francuski jezik EMA BULJAN Gimnazija Dinka Šimunovića u Sinju

3

22

Hrvatski jezik IVANA MARŠIĆ Gimnazija dr. Mate Ujevića u Imotskom

3

23

Fizika MATEJ CVITKOVIĆ III. Gimnazija

3

24

Geografija IVONA BULJEVIĆ III. Gimnazija

3

25

Geografija NIKA KILIĆ IV. gimnazija „Marko Marulić“

3

26

Latinski jezik IVAN ŠARIĆ NKG „Don Frane Bulić“-s pravom javnosti

3

27

Grčki jezik IVAN ŠARIĆ NKG „Don Frane Bulić“-s pravom javnosti

3

28

Grčki jezik STJEPAN ZVONIMIR VRLIĆ NKG „Don Frane Bulić“-s pravom javnosti

3

29

Opisujemo sustave LUCIJA VUKOVIĆ Prirodoslovna škola

3

30

LIK KARMEN KALINIĆ Škola likovnih umjetnosti

3

31

Geografija LUKA JERČIĆ V. gimnazija „Vladimir Nazor“

3

32

Kemija LUKA SUMIĆ V. gimnazija „Vladimir Nazor“

3

EKIPNA NATJECANJA SŠ

r.br

Predmet

Učenik

Škola

Osvojeno mjesto

1

Kućne instalacije VLADE ŠOŠIĆ;

NIKOLA VUKAN

Obrtna tehnička škola

 

1

2

Poduzetništvo DEA SINOVČIĆ;

JOSIP PEKAS

Ekonomska i upravna škola

 

1

3

Online smotra učeničkoga stvaralaštva – učenici s teškoćama DUJE IBRIŠIMOVIĆ;

BRANKO ŠIMIČIĆ

Obrtna tehnička škola

 

1

4

Debata

ARNO KOZIĆ;

IVANA PRKIĆ;

JAGODA SABLJIĆ

V. gimnazija „Vladimir Nazor“

 

2

5

Informatika

Razvoj softvera

ANTONIO NIKOLIĆ;

IVAN GARMAZ

III. gimnazija

 

3

NATJECANJA IZ GLAZBE I PLESA

r.br

Natjecanje

Učenik

Škola

Osvojeno mjesto

1

Gitara

I. kategorija

MARIJETA NAĐFEJ OGŠ „Lovro pl. Matačić“ Omiš

1

2

Gitara

III. kategorija

PETAR MEKINIĆ OGŠ „Lovro pl. Matačić“ Omiš

1

3

Pjevanje

III. kategorija

TOMISLAV JUKIĆ GŠ Josipa Hatzea

1

4

Pjevanje

IV. kategorija

MATEO ĐIKIĆ GŠ Josipa Hatzea

1

5

Mandolina

III. kategorija

MATEJ ŠANTIĆ GŠ Josipa Hatzea

1

6

Mandolina

IV. kategorija

KARLO JELIĆ GŠ Josipa Hatzea

1

7

Mandolina

V. kategorija

LUCIJA MAJIĆ GŠ Josipa Hatzea

1

8

Solfeggio

II. kategorija

NINA GRUBIŠIĆ GŠ Josipa Hatzea

1

9

Orgulje

II. kategorija

MAGDALENA MUŠE GŠ Josipa Hatzea

1

10

Pjevanje

II. kategorija

HRVOJE ČUIĆ GŠ Josipa Hatzea

2

11

Pjevanje

III. kategorija

DORA BEKAVAC GŠ Josipa Hatzea

3

12

Gitara

V. kategorija

PAULA ĆURIĆ GŠ Josipa Hatzea

3

13

Solfeggio

I. kategorija

GORANA KUKAVICA GŠ dr. fra Ivan Glibotić

Imotski

3

14

Solfeggio

III. kategorija

MATEA JONČIĆ GŠ Josipa Hatzea

3

15

Orgulje

I. kategorija

ANTUN VUČICA GŠ Josipa Hatzea

3

STRUKOVNA NATJECANJA

r.br

Predmet

Učenik

Škola

Osvojeno mjesto

1

Ekolaboratorij HILDA BAKOTIN Prirodoslovna škola

1

2

Arhitektonske tehnologije DUJE ČERINA Graditeljsko-geodetska tehnička škola

1

3

Vožnja motornog vozila ROMANO POLJAK Tehnička i industrijska škola Ruđera Boškovića u Sinju

1

4

Stolarstvo BORIS MILIŠA Obrtna tehnička škola

2

5

Modni dizajn i tehnologija ANTE BRNIĆ Obrtnička škola

2

6

Grafička tehnologija i dizajn VLADO BJELIŠ Škola za dizajn, grafiku i održivu gradnju

2

7

Poslovanje recepcije hotela ANA RAGUŽ Turističko-ugostiteljska škola

2

8

Geodezija JOSIP CRLJEN Graditeljsko-geodetska tehnička škola

3

Povezani članci

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Moglo bi vas zanimati
Close
Back to top button