Sport

Seniori na 3. mjestu nakon prvog turnira u ragbiju 7

Jučer je u Zagrebu na Savici održan prvi turnir PH u ragbiju 7 za seniore, gdje je sudjelovalo osam ekipa, a gdje su naši momci osvojili 3. mjesto pobjedom nad Zagrebom.
Momčad trenera Grčića u dosta prošaranom sastavu kao nositelj grupe B, otvorila je turnir pobjedom nad momčadi Invictusa rezultatom 33:7, da bi u drugom susretu dominantna Mladost ostvarila visoku pobjedu 0:36. U posljednjem susretu skupine Sinj se budi te brzo preuzima inicijativu i svladava momčad Rudeša rezultatom 53:0, te ulazi u polufinale.
Polufinale donosi sraz pomlađene momčadi Nade i Sinja, u kojoj susret bolje otvaraju naši momci te dolaze do vodstva polaganjem Pavlovića, da bi Nada vrlo brzo posložila svoje redove i koristi greške Sinja za vodstvo na poluvremenu 7:14. U drugom poluvremenu momčad Nade djeluje dosta svježije te se diže, dok Sinj ne uspijeva iskoristiti par izglednih situacija, a susret završava rezultatom 7:33. Sinj u posljednjem susretu za 3. mjesto odmjerio je snage s kvalitetnom momčadi Zagreba, koja je držala utakmicu u egalu do samoga kraja. Sinj rano postiže polaganja preko Pavlovića i Cvrlje, ali nedostatak komunikacije dovodi do rezultata poluvremena 14:12. U drugom poluvremenu slijedi prava golijada, gdje Sinj povećava vodstvo na 21:14, ali gosti brzo uzvraćaju i iz kazne polažu za 21:19. Nakon toga slijedi prava bitka i igra živaca, Pavlović viskom obaranjem dobija žuti karton i Sinj je prisiljen braniti se, da bi u posljednjim sekundama spretni Brčić vješto ukrao loptu i umaknuo za polganje i konačni rezultat 26:19.
U finalu snage su odmjerili Nada i Mladost, u kojem je Mladost dominantno slavila 7:33, te time zauzela prvo mjesto!
Trener Grčić je pohvalio svoje momke za borbenost i požrtvovnost, te je naglasio kako je s ovim 3. mjesto otvorena prilika za bolji rezultat na drugom turniru i teoretska šansa za osvajanje PH, uz igrače koji su nedostajali za ovaj susret.
Za RK Sinj nastupili su: M. Grčić, F. Penić, A. Tomašević, H. Grčić, T. Šolto, I. Klarić-Kukuz, N. Pavlović, S. Brčić, I. Labrović, M. Cvrlje

Srebrna medalja zlatnog sjaja za Minione

Danas je u Sinju održano PH u ragbiju 7 za kadete uzrasta U-14 na kojoj su sudjelovale ekipe Sinja, ZRS-a,Nade, Invictusa i Makarske riviere,a gdje su naši Minioni ostvarili 3 pobjede i jednu utakmicu odigrali neodlučeno, što je u konačnici uz skor razliku odlučilo pobjednika turnira.
U prvoj utakmici protiv momčadi Nade, naši Minioni su odigrali neodlučeno 15:15, što se pokazalo bitnim u toku turnira, da bi zatim u drugom susretu protiv sjajne ekipe ZRS-a slavili rezultatom 20:15, koja se vratila u susret nakon razlike na poluvremenu 15:0. Nakon svladavanja ZRS-a, Minioni su odmjerili snage s Makarskom rivierom, koju su nadjačali rezultatom 20:5 (15:5).
U posljednjem susretu mladići trenera Efendić-Labrović, zatvaraju turnir s pobjedom nad momčadi Invictusa 20:10. Nakon odigranog turnira, i uvidom u zapisnik utvrđeno je da su momčadi Nade i Sinja s podjednakim brojem pobjeda i bodova izjednačene na ljestvici, pa je pobjednika turnira u ragbiju 7 i prvaka Hrvatske odlučila skor razlika koja je ošla na stranu mladića iz Splita.
Trenerski dvojac Efendić-Labrović je pohvalio svoje Minione koji su pokazali zavidnu razinu borbenosti i usvojenog znanja u ovoj olimpijskoj verziji ragbija, koji zahtijeva izdržljivost i agilnost. Efendić je čestitao pobjednicima turnira,da bi zatim čestitao na srebrnoj medalji zlatnog sjaja našim Minionima kojima je ovo prvo natjecanje u ragbiju 7!