Sport

Alkar od +27 do +5 protiv Šibenika

Alkar je u prvom dijelu izgledao nevjerojatno dobro, Šibenik je bio nemoćan i vrlo brzo se našao u velikom zaostatku. U 16. minuti tako je semafor pokazao plus 21 za Alkar, a najviših plus 27 bilo je u posljednjoj minuti prvog dijela.

Dobro je Alkar funkcionirao sve do 26. minute i vodstva od 16 razlike, no Šibenik je tada krenuo na sve ili ništa. Prvo je do odmora smanjio na minus 17, da bi u posljednjoj dionici od 31. minute, pri zaostatku od 18 koševa, krenuo u ludu završnicu.

Alkar je u posljednju minutu ušao s tek pet koševa viška, potom izgubio loptu, da bi u pokušaju obrane Markulin zaradio namjernu osobnu, što Šibenčani koriste te preko Koraća i Milekovića stižu do minus jedan, 16 sekundi do kraja.

Brzi prekršaj gostiju na Brownu nije dao učinka, jer je sinjski Amerikanac pogodio oba, da bi u narednom napadu Korać izgubio loptu i dao Markulinu priliku da stavi “točku na i”, što je ovaj iskoristio za konačnih 91:86.

U redovima domaće momčadi Brown je zabio 28 koševa uz sedam skokova i pet asistencija, dok je odlični Šipić, ujedno i najkorisniji igrač utakmice, postigao 16 koševa uz devet skokova i tri asistencije. Kod Šibenika nije bilo dominantnih pojedinaca pa tako bilježimo po 14 ubačaja MilekovićaNakića i Bašića.