GO HDZ Sinj – Kićenje tuđim perjem i licemjerno prozivanje
Priopćenje GO HDZ Sinj prenosimo izvorno i u cijelosti:
Od samog početka mandata gradonačelnik Miro Bulj u Sinju provodi oporbenu državnu politiku MOST-a u sklopu koje svakodnevno i na najprimitivnijoj razini proziva i vrijeđa Vladu RH, predsjednika i ministre u Vladi, a također i Splitsko dalmatinskog župana, često povezujući to u kontekstu navodnog zaobilaženja Sinja po pitanju investicija. Zadnji put sve je to ponovio prije 20 dana kada je na svom Facebook profilu ponovno napisao kako su premijer Andrej Plenković i župan Splitsko-dalmatinske županije Blaženko Boban zaboravili Dalmatinsku zagoru i Cetinsku krajinu.
Pritom namjerno zaboravlja i prešućuje da temeljem porezne reforme aktualne Vlade RH na čelu s predsjednikom Plenkovićem, Država gradu Sinju dodjeljuje svake godine preko 25 milijuna kn sredstava na ime pomoći, a koja sredstva onda omogućuju realizaciju širokog spektra prava koje Grad Sinj osigurava svojim građanima.
No ovih dana, gradonačelnik Bulj u svom neznanju i površnosti sam sebe demantira putem društvenih mreža gdje objavljuje video zapise i fotografije s gradilišta i investicija koje se događaju u Sinju, a isključiva su zasluga Vlade RH, SDŽ ili aktivnosti prethodne izvršne vlasti i s kojima on i njegova administracija nemaju ama baš nikakve veze.
Pa krenimo redom:
1) Projekt sinjske Aglomeracije – Projekt pokrenut 2012. godine. Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava sklopljen 25. travnja 2019.g. Ukupna vrijednost projekta iznosi blizu 380 milijuna kn. Gradonačelnika Bulja dočekao je gotov projekt s dovršenim postupcima javne nabave. Nažalost jedino što je gradonačelnik učinio za ovaj projekt, jest to što je „pilatovski oprao ruke“ i prihvatio rješenje koje je isključilo LOT 2 (Brnaze) iz projekta Aglomeracije, a radi se o području od Gospodarske zone Kukuzovac do prodajnog centra LIDL. Tu posebno ističemo kako su mještani Brnaza posebno ugroženi smradom iz 1. lateralnog kanala i s odlagališta Mojanka, te Brnaze nikako nisu smjele biti izbačene iz tog projekta. Također žalosti što u nikakvim planovima nema širenje obuhvata aglomeracije i na ostala sinjska naselja.
2) Veteranski centar u Sinju – projekt vrijedan blizu 60 milijuna kn. Investitor Ministarstvo branitelja RH. Gradnja počela u srpnju 2020. g. Investicija u tijeku. Grad Sinj sudjelovao je u projektu izgradnjom sabirne ulice i infrastrukture vrijednom 5,8 milijuna kn, koja investicija je završena 01.03.2021.g.
3) Centar za socijalnu skrb Sinj – projekt vrijedan blizu 9. milijuna kn. Investitor Ministarstvo rada i socijalne politike. Grad Sinj u listopadu 2018. g. ustupio ministarstvu nekretninu za izgradnju. Investicija u tijeku. Kuriozitet je da su gradonačelnik Bulj i njegov vijećnik Zvonko Maras na 16. sjednici Gradskog vijeća u listopadu 2018. g., s tezom o nemogućnosti gradnje Centra na toj lokaciji pokušali spriječiti dodjelu nekretnine ministarstvu, a time i realizaciju projekta (koji je krajem te godine uvršten u Državni proračun), u čemu na sreću nisu uspjeli.
4) Projekt Kružnog toka u Splitskoj ulici kod Tendija – Investitor Hrvatske ceste. Vrijednost 4 milijuna kn. Investicija u tijeku.
5) Izgradnja nogostupa na državnoj cesti D1 od Karakašice predio Mrgude do općine Hrvace – Investitor Hrvatske ceste. Vrijednost ugovorenih radova je blizu 600.000,oo kn. Radovi izvedeni krajem prošle godine.
6) Sanacija postojećeg nogometnog igrališta uz gradski stadion NK Junak s ugradnjom umjetnog travnjaka – Projekt Grada Sinja za koji je 2020. g. izrađen projekt i troškovnik, a sve u suradnji i na inicijativu tadašnjeg predsjednika NK Junak g.Stipe Perića. Proveden je postupak javne nabave i dana 15.ožujka 2021.g. zaključen ugovor o izvođenju radova, kada su radovi i otpočeli. Investicija vrijedna 3.3 milijuna kn. Također Ministarstvo turizma i sporta na čelu s ministricom Nikolinom Brnjac dana 07. svibnja 2021. g. dodijelilo je Gradu Sinju sredstva u iznosu 412.500,00 kn za sufinanciranje projekta. Gradonačelnik Bulj koji se danas hvali s projektom, nije podržao Proračun Grada Sinja za 2021. godinu koji je osigurao sredstva, omogućio javnu nabavu, zaključenje ugovora i početak radova.
Niz je tu županijskih investicija u obnove i opremanje škola, njihovu energetsku obnovu, produženi boravak, program medicinskih sestara, osnivanje glazbene srednje škole, ulaganja u Dom zdravlja i slično, a također i malih gradskih komunalnih projekata poput obnove bunara, sportskih igrališta, ograde na Bazani, nogostupa i slično koji su uvršteni u Proračun i realizirani upravo temeljem prijedloga i amandmana HDZ-a, a koje Miro Bulj kao vijećnik nije podržao.
Dakle, zajednički nazivnik svih ovih projekata i investicija koje se upravo sada događaju u našem gradu vrijednim blizu pola milijarde kuna jest da im je investitor Republika Hrvatska ili SDŽ, a sve ključne aktivnosti grada Sinja vezane uz ove projekte datiraju iz razdoblje prethodne izvršne vlasti i s kojima Bulj i njegova administracija nemaju ama bašnikakve veze ili su one minorne što se vidi iz svih ovih datuma.
Pozdravljamo sve spomenute investicije koje se događaju u našem Gradu i drago nam je da se gradonačelnik Bulj ima gdje slikati uz bagere i gradilišta, te se nadamo i drugim novim državnim i županijskim investicijama i intervencijama u naš grad za koje ćemo se u sklopu svog političkog rada svesrdno zalagati.
Također željno iščekujemo i poduprijet ćemo sve one projekte gradonačelnika Bulja koje je najavljivao u izbornoj kampanji po pitanju novih kapitalnih ulaganja u naš Grad, dolasku stranih investitora, otvaranju novih radnih mjesta i boljeg životnog standarda, a koje nikako da se ukažu, pogotovo pokrenu.
Zasad od svih tih obećanja jedino imamo izvlačenje novca iz grada i financiranje političkih partnera iz SDP-a i MOŽEMO, politička kadroviranja, performanse, kićenje tuđim perjem i licemjerno prozivanje od strane gradonačelnika koji umjesto da radi svoj posao „nosa jaja i mliko po Saboru“ i tako zabavlja javnost – u konačnici sramoti Sinj i njegove građane.
GRADSKI ODBOR HDZ-a SINJ
Predsjednik, Igor Vidalina
Po mom mišljenju Sinj dobiva manje nego šta ga iđe. Npr.ceste, sinjska okolna naselja u mraku i bez nogostupa, a ostalim općinama je to sređeno jos davno državnim i županijskim novcem, novcem nas poreznih obveznika kojih ima puno vise nego u nekoj okolnoj općini.
Kako god, sinj postaje selo, a oko njega općine se kuju u zlato.
Ovako Sinj moze rijesiti manjak brige za svoja naselja kojima 30 god nije dao ni jedan rasvjetni stup: Bajagić priključiti Hrvacama, Obrovac otoku, a gornje glavice pretvoriti komplet u rudnik.