Junak nadvladao GOŠK – i dalje na vrhu ljestvice

GOŠK-DUBROVNIK – JUNAK 3:4 (1:0)
Stadion Lapad. Gledatelja: 100
Sudac: Josip Zec (Split)
Strijelci: Cicijelj 1:0 (45.), Cicijelj 2:0 (47.), Bašić-Šiško 2:1 (68.), Andrić 2:2 (82.), Andrić 2:3 (83.), Cicijelj (P) 3:3 (87.), Andrić 4:3 (90.)
GOŠK: Kristić, Pralas, Torbarina, Žile, Ivanišević, Caput, Fadić, Cicijelj, Skaramuca (Tomas od 60.), Ćurčić (Matić od 74.), Horvat (Dalmatin od 74.)
Junak: Ćurković, S. Barać, Bašić-Šiško, Marunica (Katuša od 90.), M. Barać, Bandalo, Vuleta (Andrić od 53.), Jandrek (Protega od 90.+2), Vardić, Botica, Puljić

U četvrtoj minuti već su zabili Sinjani, lopta je završila iza vratara Kristića nakon kombinacije Matea Baraća i Petra Bašića-Šiške, kako je signalizirao pomoćni sudac, Stipe Barać našao se u pogrešnoj poziciji.
Samo nekoliko minuta kasnije, skoro je urodio plodom pritisak Junaka, a nesmotrenost domaće obrane kaznio je Stipe Barać skoro lobom preko domaćeg čuvara mreže koji je previše istrčao, a onda krajnjim naporima iz mreže izvadio loptu.
Pogonski kotačić dubrovačke momčadi bio je povratnik ove sezone, Baldo Cicijelj koji je u nastavku čak tri puta u samo nekoliko minuta zaprijetio sinjskom golu, a sva tri puta nakon oštrih udaraca kao pobjednik izašao sinjski golman Marko Ćurković.
U doslovno posljednjim sekundama prvog dijela gore spomenuti igrač ipak je našao put do sinjske mreže – othrvao se dvojici čuvara i na krivoj nozi uhvatio Ćurkovića, a svojoj momčadi donio slavlje pred posljednji sudčev zvižduk u prvom poluvremenu.

Gotovo nevjerojatno, ali samo dvije minute nakon početka drugog dijela Dubrovčani su bili u još većem plusu – ponovno je strijelac bio Baldo Cicijelj, neodlučna je bila sinjska obrana, iskrao se Cicijelj, vratar Ćurković izašao pa se vfratio, a dubrovački ofenzivac lobom pogodio za povećanje vodstva.
U 53. minuti nevjerojatan je bio promašaj Petra Bašiča-Šiške, nabačaj Andrića preskočio je obranu domaćina, a neometan najbolji strijelac lige pucao je točno u vratara Kristića. Nije imao koncentraciju u završnici samo pet minuta kasnije kad je cijela obrana i vratar otišli u jednu stranu, a Bašić-Šiško pucao u drugu, ali pogodio vanjski dio mreže.
U 68. minuti susreta ipak je do mreže domaćina put našao Bašić-Šiško – slobodan udarac s nekih 20 metara pospremio je otočki golgeter u redovima Sinjana iskusno iza domaćeg čuvara mreže.
Posegnuo je tada sinjski strateg Grčić za rješenjem na klupi – umjesto Vulete napad je pojačao Leo Andrić i nakon nabačaja Tee Vardića s desne strne za izjednačenje pogodio u 82. minuti susreta.
A onda se nije ni krenulo igrati kako treba u nastavak, a ponovno je Andrić pogodio, doveo vodstvo na stranu Plavih, a ovaj puta kao glavni pomoćnik Andriću našao se Bašić-Šiško koji se solom prodorom oslobodio nekoliko igrača i dao za Andrića kojemu nije bilo teško pogoditi za rezultat na strani Sinjana.
Golijadi tu kraja nije bilo – u 87. minuti susreta nakon kornera pao je u kaznenom prostoru Žile, a glavni sudac susreta pokazao je na bijelu točku s koje je siguran ponovno bio Cicijelj za svoj treći pogodak u utakmici, ukupno peti za dubrovački GOŠK u prva četiri kola.
Ali, kad je već bilo sve očitije kako će na Lapadu doći do podjele bodova ponovno se „ukazao“ Leo Andrić, nakon asistencije Botice i zabio svoj treći pogodak u susretu za velikih 4:3, pobjedu Junaka i maksimalan učinak nakon četiri kola.