Sport

Junak svladao Marsoniju 2:0 i stigao na korak od povratka u Drugu HNL

Nakon što su prošle sezone licenciju za Drugu ligu izgubili za zelenim stolom, NK Junak ove je sezone opet pokazao drugoligaški status svladavši Marsoniju iz Sl. Broda 2-0 u gostima u prvoj utakmici doigravanja za ulazak u Drugu HNL i napravio veliki korak prema plasmanu u viši rang.

Na ispunjenom stadionu u Slavonskom Brodu Marsonija je izašla hrabro i potisnula Junak u prvih pola sata susreta, ali onda je u 34. minuti pao gol koji je preokrenuo susret.

Bruno Kukoč asistirao je za Stipu Baraća koji je doveo u vodstvo momčad iz Sinja. S tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme, a Sinjani su u drugom dijelu samo potvrdili pobjedu.

Konačnih 2:0 postavio je Jakov Marunica u 78. minuti susreta dalekometnim udarcem sa skoro 30 metara te tako doveo Sinj na korak do plasmana u viši rang.