Sport

Kadeti Ragbi kluba “Sinj” U-14 pobjednici Kupa Hrvatske!!!

Jučer je održano finale Kupa Hrvatske, gdje su sudjelovale momčadi Sinja, Mladosti, Zagreba i Nade iz Splita.

Kadeti Ragbi kluba “Sinj” su u prvoj utakmici odmjerili snage protiv momčadi Mladosti koju su svladali s lakoćom rezultatom 55:0, dok je momčad Ragbi kluba “Nada” u drugoj utakmici svladala RK “Zagreb” rezultatom 40:10.
Pobjedom je Sinj osigurao finale protiv jake momčadi Nade, ali minoni trenerskog dvojca Tomić i Efendić osigurali su prednost u prvom poluvremenu polaganjem Šušnjare. U drugom poluvremenu odvijala se prava bitka, momčad Nade je preko Rabadana izjednačila na 5:5, da bi Sinj polaganjem Luke Prološčića nakon teške borbe osvojio Kup prvaka Hrvatske.

U susretu za 3. mjesto ekipa Mladosti svladala je Zagreb rezultatom 25:5.
Treneri Tomić i Efendić pohvalili su svoje kadete koji su pokazali pravu borbenost i veliko srce, protiv jakog protivnika, te su istaknuli kako s ovim podmlatkom Sinj ima pravu budućnost, a među njima se možda kriju budući nositelji igre Ragbi kluba “Sinj” s kojima nema straha za budućnost našeg ragbija.