Katolička udruga „Prilika za Susret“ najavljuje veliki susret u Sinju

Katolička udruga Prilika za Susret iz Osijeka s radošću i zahvalnošću najavljuje drugi regionalni susret u Dalmaciji, ujedno 12. susret Udruge, koji će se održati u subotu, 13. rujna 2025. godine u Bazilici i svetištu Čudotvorne Gospe Sinjske.
Susret je namijenjen slobodnim osobama koje su otvorene za katolički brak i traže životnog partnera te žele svoj poziv ostvariti u ljubavi i obitelji. Udruga već niz godina okuplja vjernike iz cijele Hrvatske i inozemstva, a dosadašnji susreti donijeli su izvanredne plodove: 26 sklopljenih brakova, 2 zaručništva i 12 rođenih beba. Upravo to je, ističu organizatori, najveća potvrda smisla njihova rada i poticaj za nastavak djelovanja.
Program susreta u Sinju obuhvaća:
• Svetu misu u svetištu Čudotvorne Gospe Sinjske predvodi fra Ivan Čikara, župni vikar župe Gospe Sinjske
• Predavanje i radionice na temu „Zacijeli rane, otvori srce“ vodi realitetna psihoterapeutkinja Maja Jakšić iz Splita
• Zajedničko druženje i nova poznanstva
• Obilazak grada Sinja, povijesnog i duhovnog središta Dalmacije
Organizatori očekuju oko 100 sudionika iz cijele Hrvatske, BiH i dijaspore, a događaj se održava uz podršku i blagoslov Splitsko-makarske nadbiskupije, Župe Gospe Sinjske i župnika fra Antonia Mravka.
„Naša je misija pomoći onima koji čeznu za ljubavlju i obitelji da prepoznaju vrijednost vlastitog života i hrabro uđu u zajedništvo braka. Time oni ne donose radost samo sebi, nego postaju i veliki dar društvu i budućnosti naše domovine“, poručuju iz Udruge.
📌 Prijave za sudjelovanje otvorene su putem obrasca: https://forms.gle/zQreJdhoFASHxNMD8
ℹ️ Više informacija i detaljan program dostupni su na: https://subscribepage.io/regionalnisusretsinj2025