Sport

NERETVA – JUNAK 2:1 (1:0)

Neretva je na domaćem terenu prekinula pobjednički niz Junaka koji je trajao osam kola.

Metković – Stadion “Iza Vage”. Gledatelja: 600
Sudac: Josip Višić (Split)
Strijelci: 1:0 Juričić (30.), 1:1 Bašić-Šiško (60.), 2:1 Juričić (80.)
Neretva: Kuran, Mulać, Juričić, Batinović, Kožul, Crnčević (Ćavar od 67.), Erjauc (Raguž od 60.), Glibo, Sršen (Jerković od 85.), Medić, MarićJunak: Jandrek, Vardić Ćurković, Bandalo, S. Barać, Marunica, M.Barać (Tuta od 82.), Protega (Katuša od 46.), Bašić-Šiško, Andrić (Vuleta od 90.), , Puljić.

U 30. minuti nakon izvedenog kornera je najviši bio Luka Juričić koji glavom pogađa za 1:0. Pružila se prilika domaćinima 5. minuta nakon vodstva da postignu i drugi zgoditak da nakon udarca Sršena, nije bio siguran vratar Ćurković.

U 60. minuti Junak uzvraća udarac i prvi strijelac lige nakon ubačaja lopte Andrića u  kazneni prostor, Petar Bašić-Šiško zabija za izjednačenje Junaka.

Nakon dosta promašaja Sinjana svoj drugi pogodak u 80. minuti na utakmici postiže Juričić kojeg je uposlio Medić koji mu je glavom servirao loptu za konačan rezultat 2:1.

Zadnja šansa za Junak je kontra Bašića-Šiške koji je srušen u prilici za pogodak, ali sudac nije reagirao. Iznervirani Andrija Bandalo je zbog prigovora dobio prvi a odmah zatim i drugi žuti karton pa su Sinjani s desetoricom bili posljednjih desetak minuta.

Iduće kolo Junak igra na domaćem terenu s Primorcem iz Stobreča.