Pala vlast u Sinju, Bulju – neš’ više kako si mislio!

Sinj je jutros službeno pao u ruke najšarenije, najvesele i najnepredvidljivije vlasti na svitu!
Točno u 10:30 sati, praćeni pjesmom, smijehom i šušurom, Krnjevali su u maškaranoj povorci osvojili Gradsku upravu te od aktualnog gradonačelnika Mira Bulja preuzeli najveći simbol gradske moći — ključ Grada Sinja.
Meštar od Krnjevala, u šarenom odjelu, dramatično je ispružio ruku i kazao:
„ Buljiu – gotov si – neš’ više kako si mislio!“
Kad su ključevi promijenili vlasnika, mačkare su – brže nego što čovik može reći „keks“ – upale u gradonačelnikovu fotelju, raskomotile se i svečano objavile da započinje njihova vladavina, u kojoj se viče, pleše, smije i sve se radi kontra reda, ali s puno srca.
„Ključ je malo težak, ali šta je to za nas! S njim ćemo otvarat sva vrata“, poručile su mačkare, dodajući da se otvaraju i vrata dobre spize, šale i sinjske tradicije.
Tijekom pokladnog vrimena, vlast Krnjevala najavila je legendarnu Tripicijadu, paljenje dječjeg Krnjevala, Smotru mačkara Cetinskoga kraja, a kulminacija će biti na pokladni utorak, kada će se Krnjevalu suditi, kriviti ga za sve što se dogodilo tijekom godine i, naravno, spaliti ga u vatrenoj buktinji na dnu Pijace.
I tako je Sinj ponovno postao grad u kojem vladaju maškare, a jedini zakon glasi:
„Neka danas glazba svira,
neka svatko masku ima,
neka teče crno-bilo –
triba bit pošprucan!
Neka njega vatra pali!



