Sport

Pobjedom protiv Posušja Junak proslavio 107. rođendan

U slavljeničkoj utakmici povodom 107. rođendana, Junak je slavio protiv BiH prvoligaša Posušja rezultatom 3:2, a golove su postigli Bruno Modrić i Andro Vuleta, dok je jedan pogodak bio autogol.
U prvom poluvremenu Junak je bio dominantnija ekipa s više kvalitetnih prilika, pa se na odmor otišlo s rezultatom 1:0. Već u prvim minutama drugog poluvremena rezultat je bio 2:0, nakon čega su se gosti trgnuli i u 89. minuti uspjeli izjednačiti na 2:2. Samo minutu kasnije, Vuleta je iskoristio grešku u obrani Posušja i zabio za pobjedu Junaka 3:2.
U ovoj utakmici za seniorski sastav debitirao je 16-godišnji kadet Marko Marić. Prije same utakmice, u dogovoru sa sinjskim golubarima na centru igrališta je pušteno 107 golubova kao simbol 107 godina sinjskog Junaka, a kao zahvala svima onima koji su kroz sve ove godine davali sebe za klub.
Ovom prigodom predsjednici Junaka i Posušja, Frano Boko i Ivan Petric razmijenili su poklone i zaželjeli uspješnu sezonu za oba kluba.
U prijateljskoj atmosferi, nakon utakmice uslijedilo je druženje u Plavom Salonu na Gradskom stadionu u Sinju.
Što se tiče priprema za novu sezonu četiri nova imena stigla su u plavi tabor: Šime Puljić, Ive Bilić, Petar Vuko i Roko Čilas.
Sljedeća pripremna utakmica Junaka bit će ove subote u Sinju, a protivnik će biti Croatia iz Zmijavaca.