Sport

RK Jelsa – RK Kamičak 22:29

Sinjani su u 2. kolu HRL-Jug stigli do pobjede na gostovanju u Jelsi i odličnom igrom rutinirano osvojili nove bodove.

Kamičak se otvorio vrlo dobro u obrani te sa par brzih kontri dolazi do 1:3. Domaći potom uspijevaju poravnati rezultat te se igra gol za gol sve do 8-9 kada Kamičak postiže nekoliko pogodaka prednosti te poluvrijeme završava 10-15. U nastavku ponovno dobar početak Kamička te prednost raste sve do 16-23. U tim trenutcima dolazi do malog opuštanja te se domaćin Jelsa uspijeva približiti na samo dva pogotka razlike sedam minuta prije kraja 22-24. Za više nisu imali snage te Kamičak dobrom obranom i polu kontrama podiže rezultat na konačnih 22-29.

Istaknut će mo najbolje strijelce Antu Miluna sa 9 pogodaka te Tonija Vučkovića sa 6. Sa 4 boda iz dva kola Kamičak trenutno drži vodeće mjesto na ljestvici 2 HRL – Jug, te se pridružuje ostalim ekipama momčadskih sportova u Sinju(ŽRK Sinj, ŽOK Sinj, KK Alkar, NK Junak) koji su svi započeli svoja natjecanja sa stopostotnim omjerom pobjeda, što je vjerojatno raritet i u svijetu. U sljedećem kolu u Sinj stiže vrlo dobra ekipa Akademije Balić/Metličić, te vrijedi istaknuti da će se nastaviti akcija doniranja sredstava za ozlijeđenog vatrogasca Josipa Santa, te pozivamo sve gledatelje da se odazovu te uz dobar rukomet, pomognu u prikupljanju.