SportTeme

Najmanje rukometašice ŽRK pobijedile ekipu domaćina finalu “Pozoj International Handball Cupa”

Protekla četiri dana grad Čakovec postao je centar rukometnoga svijeta, barem što se mlađih dobnih kategorija tiče.

Na drugome Međunarodnom turniru ‘Pozoj handball cup’ okupilo se više od 1500 mladih rukometaša i rukometašica od 10 do 17 godina.

ŽRK Sinj sudjelovao je na turniru s tri ekipe i pritom postigao veliki uspjeh.

Rukometašice rođene 2010. i mlađe upisale su sve pobjede na turniru i zasluženo ponijele titulu prvakinja.

U finalu su nadigrale ekipu ŽRK Koke rezultatom 18:12.

Najboljom igračicom turnira u ovoj kategoriji proglašena je igračica Sinja Ela Grubišić Čabo.

Najmlađe sinjske Lavice također su ostale neporažene na turniru.

U finalu su pobijedile ekipu domaćina Žrk Zrinski rezultatom 17:7.

Najboljom igračicom turnira u ovoj kategoriji proglašena je Lana Čović.

Treća sinjska ekipa U14 (2008. i mlađe) izborila je četvrtfinale, ali nije uspjela svladati odličnu ekipu Žrk Lokomotive te je na kraju osvojila 8. mjesto.

“Bio je ovo odličan turnir i prilika za uigravanje svih naših ekipa. U četiri dana smo odigrali velik broj utakmica u svim uzrastima i vidjeli sav potencijal naših mladih rukometašica. Čestitamo curama i trenerima na postignutome uspjehu. Nastavljamo vrijedno raditi i pripremati se za početak službenih natjecanja.” – poručuju iz Žrk- Sinj.