Sport

RK Kamičak teško do pobjede na Korčuli

Nakon poraza u kupu u srijedu od Balić-Metličića, Kamičak je u subotu gostovao na vrućem terenu na Korčuli. Od početka se krenulo žestoko u obranama na obadvije strane, i dok je Kamičak odmah kažnjen sa dva puta po dvije minute kazne, suci su domaćinu progledali kroz prste te Korčula vodi sa 4-1.

Sa izjednačenim snagama Kamičak hvata priključak i u istom ritmu se igra do poluvremena koje završava 12-12. U nastavku sve po starom, gol za gol, uz odlične obrane i vratare sa obadvije strane, sve do 21-19 kada Korčula radi prednost od dva zgoditka te to održava neko vrijeme.

Ipak u završnici utakmice Kamičak izjednačava te ima napad zadnjih 30 sekundi. U tom trenutku trener Damir Šimleša zove time out, te se dogovara akcija koja je odigrana savršeno i Kamičak dolazi u vodstvo pogotkom Josipa Borozana. Domaći imaju posljednji napad u zadnjih 7 sekundi, no vratar gostiju Paulo Stupalo brani za konačnih 23-24, te je slavlje Sinjana moglo započeti.

Među strijelcima izdvojimo Antu Miluna sa  10 pogodaka uz realizaciju šuta od 100%. Te Nenu Gašpara sa 5.