Sport

Sinj izbacio Nadu, u finalu Kupa dočekuju Mladost!

Sve oči danas su bile uprte u dalmatinski derbi, gdje je u infarktnoj završnici Sinj srušio veliku Nadu i izborio svoje drugo finale zaredom.

Na Starom placu gosti iz Sinja cijelo prvo poluvrijeme imaju nadmoć na terenu te u jednom trenu vode i s visokih 0:17, dok Nadi fali kreativnosti te nikako ne uspijeva privesti svoje napade kraju. Uz konačno polaganje Plazibata i pretvaranje Rossa, na poluvrijeme se odlazi sa 7:17, a u nastavku domaćini rade neke izmjene i u igru uvode nešto iskusnije igrače. Od tog trenutka utakmica postaje sve napetija; Nadi je proradio skup, a uz dva polaganja Čulića te na drugoj strani Klarića-Kukuza, pred kraj susreta gledamo neizvjesnih 22:22. Pet minuta prije kraja reprezentativac Nikola Pavlović iz kaznenog udarca gotovo s centra pogađa gredu, a lopta se odbija u zgoditak za konačnih 22:25 te novo finale Kupa Hrvatske za Sinj.

U Sinju ćemo sljedeće subote tako gledati reprizu zadnjeg finala – prošle je godine Mladost u polufinalu izbacila Nadu te u Zagrebu na proljeće došla do naslova pobjedom nad Sinjem 14:8. Hoće li ovoga puta Sinj na domaćem terenu biti sretnije ruke i podići svoj prvi naslov u povijesti ili Mladost nakon izgubljenog Prvenstva Hrvatske u Kupu brani krunu, vidjeti ćemo 30.3. na SC Ivica Poljak Sokol i Andrija Alčić.