Sport

Spektakl na Gradskom stadionu – juniori Junaka nadigrali Hajduka

Juniori Junaka nastavljaju gdje su stali, gaze sve redom i ne namjeravaju stati. U prekrasnom ambijentu glavnog terena Gradskog stadiona u Sinju pred oko 500 okupljenih gledatelja juniori su pokazali zašto predvode dalmatinske prvoligaše. Uz vrhunsku atmosferu i pravu ekipu sve je moguće, pa tako i pobijediti Hajduka.

Krenulo se oprezno u utakmicu, odmjeravale su se snage, ali Junak je preuzeo inicijativu i poveo golom Pašare u 17. minuti susreta. Kazneni udarac izborio je Marić, pucao Pašara, golman je obranio, ali samo nazad do Pašare koji zakucava za veliko slavlje na terenu i tribinama. Sve je krenulo sjajno, sada treba ostati pribran i izdržati do kraja.

U nastavku redale su se šanse i Junaka i Hajduka, utakmica izjednačenih protivnika. Kako je vrijeme odmicalo bilo je sve jasnije da bodovi ostaju u Sinju, a točku na i stavio je Plavša koji je u prvoj minuti sudačke nadoknade zapalio atmosferu pogotkom za konačnih 2:0.

Predsjednik Kluba Frano Boko čestitao je ekipi i treneru te poručio:

“Nakon ovakve junačke i borbene utakmice morate osjećati ponos. Čast mi je što se ovi mladi momci bore za povijesni uspjeh Junaka i ulazak u 1.HNL. Osjećaj je neopisiv, najavljivao sam da će se juniori boriti za 1.HNL, svaki od njih pruža 200% od sebe, gore za pobjedom i prava su ekipa. Borbena, srčana i nadmoćna.”

Ovom velikom pobjedom juniori Junaka došli su korak bliže plasmanu u 1.HNL, u 24 odigrane utakmice imaju 58 bodova i gol razliku +41, drugi je Hajduk sa 54 boda, a treći Split sa također 54 boda. Napomenimo kako Hajduk nema pravo plasmana u 1.HNL jer već igra tu ligu, pa se stoga nastavlja utrka između juniora Junaka i Splita.

Čestitamo ekipi, treneru i svima koji bodre ove mlade Junake na putu prema povijesnom uspjehu.