Sport

Gimnastički klub Sinj je sudjelovao na IV. Salona Kupu

Dana 01. ožujka 2020.godine započela je nova gimnastička sezona za Gimnastički klub Sinj. Prvo natjecanje u ovoj godini otvoreno je vrlo uspješno i to na IV. Salona Kupu u muškoj i ženskoj sportskoj popularnoj gimnastici u odličnoj organizaciji Gimnastičkog kluba GymSolin iz Solina na kojem je nastupilo preko 250 natjecatelja.

Svi naši gimnastičari i gimnastičarke, ukupno njih 52, pokazali su dobru razinu motoričkih znanja uključujući između 40 i 60 gimnastičkih elemenata povezujući ih u cjelinu na četiri ili šest sprava.

Natjecanje se održalo u IV. Turnusa od 9 do 20 sati.

I. Turnus pripao je svim gimnastičarima i dijelu gimnastičarki iz 1. i 2. razreda.

U muškoj konkurenciji, kategoriji 1.razreda šesto mjesto osvojio je Ante Titlić, dok je sedmo mjesto osvojio Marino Vuko.

U kategoriji 2. razreda drugo mjesto i srebrnu medalju osvojio je Luka Vučak, dok je treće mjesto i brončanu medalju osvojio Petar Jagnjić.

U kategoriji 3. razreda drugo mjesto i srebrnu medalju osvojio je Roko Vučemilo, dok su Matej Saratlija i Toni Batovanja zauzeli četvrto i peto mjesto.

U kategoriji 4. razreda prvo mjesto i zlatnu medalju osvojio je Ivan Marić.

U ženskoj konkurenciji 1. razreda nastupile su: Rebeka Ivandić, Ana Samardžić, Petra Koprčina, Petra Bajić i Zita Samardžić koje su zauzele ekipno treće mjesto, osvojivši brončanu medalju, te pehar za klub.

U konkurenciji 2. razreda nastupile su: Mirjam Bilandžić, Iva Radman Livaja, Lana Klarić-Kukuz, Sara Jelinčić i Petra Ivković koje su zauzele ekipno četvrto mjesto uz vrlo dobar nastup.
II. Turnus natjecanja odnosio se na četvrte, sedme, osme i starije razrede
U konkurenciji 4. razreda zapažen nastup imale su: Manuela Titlić, Tia Dolić i Ani Perić koje nisu mogle do postolja bez pomoći svojih kolegica koje nisu nastupile iz zdravstvenih razloga.
U konkurenciji 7,8 i starijih razreda apsolutna dominacija naših natjecateljica u dvije ekipe.
Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojila je Marta Glavan, treće mjesto i brončanu medalju osvojila je Lea Vučković, peto mjesto Mia Krajina, osmo mjesto Karla Mandac, te dalje Karmen Bilić, Anja Piplica, Marijana Gulić i Hana Ivković.
Ekipno prvo mjesto zauzela je ekipa GK Sinj-1, drugo mjesto pripalo je Gimnastičkom klubu Ragusa iz Župe dubrovačke i treće mjesto ekipno zauzela je ekipa GK Sinj-2
III. Turnus natjecanja odnosio se na predškolce i treće razrede

Kod predškolaca nastupile su Nina Perić, Ani Gusić, Nikol Samardžić i Gabrijela Koprčina kojima je za malo bodova izmaklo ekipno postolje i prva medalja.
U konkurenciji 3. razreda nastupile su: Anna Milanović, Nilla Poljak, Nassia Gaurina, Lana Jurić, Lea Gulić i Helena Domazet koje su ekipno zauzele treće mjesto, osvojivši brončanu medalju, te pehar za klub.
IV. Turnus natjecanja odnosio se na 5 i 6 razrede kao i na najbrojniju konkurenciju gdje smo imali dvije ekipe od ukupno 6 ekipa i 50 natjecateljica.
Nastupile su redom po plasmanu: Kaja Svalina, Ana Malovan, Mali Marija Vuković, Marisa Radić, Ivana Tomašević, Kristina Tenžera, Nina Barać, Nara Romac, Maja Tadić, Arina Banović, Sara Dević, Ivana Bugarin, Ivana Vugdelija i Nina Prelas.
Prva ekipa zauzela je drugo mjesto i srebrnu medalju te pehar za klub, dok je druga ekipa zauzela četvrto mjesto.

Ekipe su vodili treneri: Ivan Vučković, Boris Galić, Marta Boko, Frane Blažević, Stjepan Šušnjara i Josip Malbaša. GK Sinj je imao na ovom natjecanju sutkinju Andreu Samardžić.