Vijesti

U sklopu projekta “Drveni suvenir za održivi turizam” učenici EPAS Srednje škole Ivana Meštrovića iz Drniša posjetili TIŠ Ruđera Boškovića u Sinju

Dana 28. travnja 2025. godine učenici EPAS Srednje škole Ivana Meštrovića iz Drniša, u sklopu projekta “Drveni suvenir za održivi turizam” posjetili su TIŠ Ruđera Boškovića u Sinju i sam grad Sinj.

Učenike i njihove mentore srdačno su dočekali ravnateljica škole Marica Barać, EPAS senior ambasador i knjižničar Toni Dukić, pedagoginja Sara Bralić i tajnica škole Marija Fabjančić. Nakon dobrodošlice uz kavu, čaj i kolače, uslijedilo je kratko predstavljanje škole i razgledavanje njenih prostora. Programu su se pridružili i učenici koji se obrazuju za zanimanje stolar, iz razreda 1.B, 2.B i 3.B: Vito Vučković i Marin Milanović (1.B), Ivano Ćurković i Leon Romac (2.B), te Mihael Bacelj, Marino Bugarin, Dario Dedić, Stipan Dotur, Ivan Dragušica, Kristian Kondža, Mirko Lipotić, Gabrijel Perić i Josip Vukadin (3.B). Njihovo sudjelovanje dodatno je obogatilo susret kroz razmjenu iskustava i vještina povezanih s drvom kao materijalom važnim za održivi razvoj i turizam.

Nakon obilaska škole, domaćini su zajedno s gostima posjetili Centar Juraj Bonači u Sinju, gdje su zajedno s učenicima iz Drniša razveselili korisnike radnim materijalom i privjescima koje su napravili u sklopu ovog zajedničkog projekta. Susret je protekao u toploj i emotivnoj atmosferi, a izrađene privjeske će korisnici oplemeniti bojama.

Uslijedila je šetnja središtem Sinja, tijekom koje su gosti imali priliku upoznati se s bogatom poviješću grada. Posebno se istaknuo posjet Bazilici Čudotvorne Gospe Sinjske, gdje je župnik fra Antonio Mravak govorio o povijesnom i duhovnom značaju ovog svetišta, koje je 2024. godine proglašeno bazilikom.

Nakon ručka u lokalnom restoranu, zajednički su posjetili Muzej Sinjske alke. Gosti su uz stručno vodstvo razgledali suvremeni multimedijalni postav, uključujući originalne alkarske odore, prikaz alkarske povorke u prirodnoj veličini te rekonstrukciju bitke pod Sinjem iz 1715. godine.

– Putem ovog susreta, učenici su se upoznali s bogatom kulturnom baštinom Sinja, vrijednostima održivog turizma te su se dodatno povezali kroz međusobnu suradnju i razmjenu znanja. Vjerujemo da će ovo iskustvo ostati trajno u sjećanju svima koji su sudjelovali te se veselimo novim zajedničkim projektima i susretima. Hvala ravnateljici Centra Andreji Milošević, župniku fra Antoniju Mravku i ravnatelju Muzeja Sinjske Alke Borisu Filipoviću Grčiću na gostoprimstvu i ugodnom druženju – poručila je ravnateljica Marica Barać.

Povezani članci

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Moglo bi vas zanimati
Close
Back to top button
Sinjska rera | web portal Sinja i Cetinskog kraja
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.