Sport

Gostujuća pobjeda ŽRK Sinj vrijedna naslova jesenskih prvakinja

Nakon odigrane utakmice poluzavršnice Hrvatskog kupa – regije jug održane u Sinju, ekipe RK Petason&Vranjic i ŽRK Sinj sastali su se ponovo, ovaj put u Solinu u derbiju kola i jesenjeg dijela prvenstva 2.HRL-jug. Od početka pa do druge polovice drugog poluvremena, utakmica je protekla u izjednačenoj igri i žestokoj borbi za svaku loptu. Ekipe su se smjenjivale u vodstvu a najveća prednost bila je 2 gola na obje strane. Odlučujući trenutci utakmice dogodili su se u posljednjih 15 minuta utakmice, od rezultata 24:24 te 25:25, iskusna golmanica Sinja, Višnja Ilić brani 4 sedmerca za redom a njezine suigračice postižu 3 pogotka te odlaze na 25:28 što je bila nedostižna prednost za Vranjičanke. Ovom pobjedom Sinjanke su osigurale naslov jesenskih prvakinja 2.HRL-jug.