Vijesti

Uspjesi učenika Osnovne škole fra Pavla Vučkovića na natjecanjima

Svake godine učenici Osnovne škole fra Pavla Vučkovića briljiraju na natjecanjima na školskoj, županijskoj i državnoj razini, što su potvrdili i ove godine nižući uspjehe i osvajajući vrhove županijskih natjecanja. Mnogima od njih predstoji sudjelovanje na državnim natjecanjima gdje će braniti boje svoje škole i našega grada.

Na Županijskoj smotri LiDraNo izvrstan su uspjeh postigla dva učenička rada koja su predložena za državnu smotru – u kategoriji literarnih radova za državnu je smotru predložen rad „Ne hodaj mlak ispod zvijezda” (učenica 6. a Sara Jelinčić, voditeljica: Matea Sučić), dok je u kategoriji novinarskih radova predložen rad „Zaboravljene igračke” (učenica 8. a Tijana Čepelak, voditeljica: Helena Budimir). Na županijskome natjecanju „Čitanjem do zvijezda” učenici Ivan Cvitanušić (7. a), Dorian Vidić (7. a) i Katarina Galić (8. c) osvojili su visoko treće mjesto te se plasirali na državnu razinu natjecanja (voditeljica: Matea Sučić). Plasman na državno natjecanje ostvarila je i učenica Maša Gusić (7. c) koja je na županijskome Natjecanju mladih tehničara osvojila prvo mjesto u kategoriji Fotografija (voditeljica: Katja Gusić), dok je učenik Petar Jagnjić (6. b) osvojio drugo mjesto u kategoriji Graditeljstvo (voditeljica: Marina Marušić). Na županijskome Natjecanju iz hrvatskoga jezika učenik Dorian Vidić (7. a) osvojio je drugo mjesto (voditeljica: Matea Sučić). Na županijskome Natjecanju iz informatike učenik Luka Bešlić (5. a) osvojio je drugo mjesto, učenik Ivan Bašić (8. c) osvojio je također drugo mjesto, a učenik Luka Đapić (5. a) osvojio je treće mjesto (voditelj: Boško Lišnić). Na županijskome Natjecanju iz geografije učenik Luka Đapić (5. a) osvojio je treće mjesto (voditeljica: Marinela Marasović).

Uz navedene učenike zapažene su uspjehe na županijskim natjecanjima postigli i ostali učenici koji su vrhunskim rezultatima na školskome natjecanju pokazali da su među najuspješnijima te tako ostvarili plasman na županijsko natjecanje.

Na županijskome Natjecanju iz informatike sudjelovali su i učenici: Ante Boko, Krešo Kelava, Andrea Poparić, 5. a; Anđela Čarić i Frano Čarić, 5. b (voditelj: Boško Lišnić). Na županijskome Natjecanju iz fizike sudjelovao je Ivan Bašić, 8. c, voditeljica: Katja Gusić. Na županijskome Natjecanju iz kemije sudjelovao je Ivan Bašić (8. c), voditeljica: Jasminka Munivrana. Na županijskome Natjecanju iz biologije sudjelovala je Klara Ivandić, 8. b, voditeljica: Jelena Vrdoljak. Na županijskome Natjecanju iz geografije sudjelovao je i Nino Panza, 7. c, voditeljica: Anna Vuković. Na županijskoj smotri LiDraNo u kategoriji novinarskih radova sudjelovao je i učenički rad „Odrastanje uz zvuk harmonike” (učenica Danijela Mihaljević, 5. c, voditeljica: Antonija Mršić). Na Nadbiskupijskoj vjeronaučnoj olimpijadi sudjelovali su: Klara Benja, Karla Ivković, Jelena Mandac, Nina Miloš i Marin Runje, 8. b, voditeljica Danja Milun. Na županijskome Natjecanju mladih tehničara sudjelovala je i Gabrijela Vuković, 5. c, voditeljica: Katja Gusić.

Nakon održane gradske razine natjecanja, na međužupanijsko Natjecanje Hrvatskog crvenog križa koje će održati u travnju plasirao se tim učenika 7. c razreda: Maša Gusić, Nika Ivačić, Katarina Kanaet, Ella Perić, Kiara Vuković i Andrea Zorica, voditelj: Filip Ratković.

Učenici su na svim područjima pokazali zavidnu razinu znanja te su primjer kako je uz marljiv i kvalitetan rad sve dostižno. Želimo im mnogo uspjeha na daljnjim razinama natjecanja te da im dosadašnji uspjesi budu motivacija za daljnja postignuća!